Medlemslista tabell

Obs! Listan visar end godkända medlemmar, ej de som står i kö.

Det är just nu 92 godkända medlemmar i registret.

Och det är 20 i registret som ej är medlemmar. Vanligen båtplatskö, eller nya sökande för medlemskap, inväntande godkännande.

Deposition: Ja= Medlemmar som erlagt deposition (betalar inte årsavg för båtplats nu). Nej=Nyare medlemmar som inte erlagt deposition.

Båtplats Lilla bryggan (1-22)

Antal funna: 22, visar 50 per sida.
BåtplatsFörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1epost 1Deposition
B01 Jonas Andersson Bror Hjorts väg 18 743 64 Björklinge 070-684 03 30 fam.ab@telia.com Ja
B02 Per Persson Väla 112 819 61 Skärplinge 070-689 80 85 persson112@telia.com Nej
B03 Bertil Jansson Slada Hamn 207 819 64 Hållnäs 070-618 77 11 berrajansson@hotmail.com Ja
B04 Michael Larsson Svanbygatan 34 815 37 Tierp 073-984 55 96 m.larsson321@gmail.com Nej
B05 Nicklas Englund Gamla Sjukarbyvägen 4 815 92 Tierp 070-643 89 83 duplo@telia.com Ja
B06 Jenny Hallengren Ölandsgatan 51 B 116 63 Stockholm 070-471 23 19 j_hallengren@yahoo.com Ja
B07 Roger Sundberg Slada Hamn 313 819 64 Hållnäs 073-065 35 00 roger@sladaklubben.se Nej
B08 Maria Larsson Slada 309 819 64 Hållnäs 070-290 63 23 marialar@telia.com Ja
B09 Hans G Andersson Slada Hamn 362 819 64 Hållnäs 070-275 20 80 hans.gosta.andersson@telia.com Nej
B10 Stefan Lindberg Valnäs 302 819 61 Skärplinge 070-334 58 23 snuffe47@hotmail.com Ja
B11 Kenneth Axelsson Slada 385 819 64 Hållnäs 070-511 30 35 kenneth_axelsson@hotmail.com Nej
B12 Lars Eriksson Långseleringen 70 162 53 Vällingby 0730-51 68 43 lars.laerik@gmail.com Ja
B13 Patrik Berg Råbyvägen 23 754 22 Uppsala 073-419 47 03 patrik.berg@commutersecurity.se Ja
B14 Anna Hammarstedt Kungsholms Hamnplan 3 112 20 Stockholm 070-394 36 41 anna@olgaproduktion.se Ja
B15 Per Söderlund Box 7018 187 11 Täby 070-239 90 53 per.soderlund@boetten.com Ja
B16 Carin Paulsson c/o Gamstedt, Djäknegatan 17 722 17 Västerås 076-814 16 66 hgamstedt@gmail.com Ja
B17 Alve Adriansson Slada 374 819 64 Hållnäs 070-219 87 80 alwe.a@telia.com Ja
B18 Stefan Kramer Timotejgatan 4 814 40 Skutskär 073-802 30 35 stefan@soundcontrol.se Ja
B19 Bobo Sundin Rosenvägen 10 756 52 Uppsala 070-618 37 82 bobo01.sundin@gmail.com Ja
B20 Bengt Jonsell Odensgatan 1 753 15 Uppsala 070-280 27 51 bengt.jonsell@gmail.com Ja
B21 Agneta Gustafsson Slåttervägen 27A 756 46 Uppsala 072-737 14 22 aa.gustafsson@telia.com Ja
B22 Helena Karlström Slada Hamn 309 819 64 Hållnäs 070-263 25 34 helena.karlstrom@tierp.se Nej

Båtplats Stora bryggan (23-46)

Antal funna: 23, visar 50 per sida.
BåtplatsFörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1epost 1Deposition
B23 Anne Söderlund Pipersgatan 16, 7 tr 112 24 Stockholm 070-330 48 67 anne.soderlund57@gmail.com Ja
B24 Lennart Thorsell Hemskogen 17 811 52 Sandviken 073-843 39 95 lennart.thorsell@hotmail.com Ja
B25 Jonas Englund Ostronvägen 4A 815 45 Tierp 070-648 96 71 englund10291@telia.com Ja
B26 Nicklas Karlsson Norra Nyvallsvägen 12 804 26 Gävle 070-525 38 15 konsult.karlsson@hotmail.com Ja
B27 Tomas Börjesson Boängsgatan 8 745 42 Enköping 070-328 97 93 tomas.borjesson@lantmannen.com Ja
B28 Torsten Wärefors Fleminggatan 29 802 55 Gävle 070-588 91 46 gunillawarefors49@gmail.com Ja
B29 Bengt Oskarsson Gysta 39 743 82 Bälinge 070-356 60 62 bengt.o.oscarsson@telia.com Ja
B31 Karl-Gunnar Karlsson Kulla Nybygget 1 595 76 Boxholm 070-594 79 17 karl-gunnar.karlsson@ahlin-ekeroth.se Nej
B32 Mårten Löfqvist Hjälmunge 412 819 64 Hållnäs 070-690 00 44 marten.lofqvist@telia.com Nej
B33 Jan Johansson Pilvägen 2 804 29 Gävle 072-238 51 40 johansson.ja@outlook.com Ja
B34 Håkan Englund Slada Hamn 208 819 64 Hållnäs 070-262 78 83 hakan.12555@telia.com Ja
B35 Torsten Karman Meteorvägen 26 743 45 Storvreta 070-595 92 18 torsten.karman@telia.com Ja
B36 Erling Holmqvist Sladaskären 208 819 64 Hållnäs 070-240 44 68 erlingholmqvist56@gmail.com Ja
B37 Elisabeth Adriansson Sandberg Ramsta-Lund 36 755 91 Uppsala 070-200 03 14 elisabeth@ramsta.eu Ja
B38 Jan Andersson Hävelvägen 9 756 47 Uppsala 076-898 10 81 jan.andersson@galderma.com Ja
B39 Carl-Åke Eriksson Hjälmunge 253 819 64 Hållnäs 070-372 18 76 carl.ake.eriksson@gmail.com Ja
B40 Ulf Lindberg Spjutbo 113 819 66 Hållnäs 073-5009258 uffelindberg65@gmail.com Ja
B41 Rickard Holmqvist Slada 501 819 64 Hållnäs 070-688 29 36 rickard.holmqvist@hotmail.com Ja
B42 Östen Eriksson Lindsängsvägen 25A 814 92 Skutskär 070-597 68 36 osten308@gmail.com Ja
B43 Ann-Catrin Skytt Sladaskären 206 819 64 Hållnäs 076-113 51 85 kinaskytt@hotmail.se Ja
B44 Stefan Nyström Rasbo-Lundby Solbacken 121 755 96 Uppsala 070-246 27 67 Har inte mail Ja
B45 Adam Feldt Granitvägen 15B 752 43 Uppsala 070-396 92 36 feldt.adam@gmail.com Ja
B46 Stig Jansson Kungsängsgatan 36E 753 22 Uppsala 070-656 27 03 stigjans47@gmail.com Ja

Båtplats Kommunbryggan (47-55)

Antal funna: 9, visar 50 per sida.
BåtplatsFörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1epost 1Deposition
B47 Mats Odentun Hjalmar Brantingsgatan 9A 753 27 Uppsala 070-520 88 72 mats.odentun@gmail.com Nej
B48 Monica Hellström Olof skötkonungs väg.26 193 32 Sigtuna 073-914 11 72 jan_hagman@telia.com Nej
B49 Bengt Palmqvist Gnejsvägen 5A 752 42 Uppsala 070-766 63 99 be.palmqvist42@gmail.com Ja
B50 Peter Holmqvist Hjälmunge 401 819 64 Hållnäs 0730-88 50 75 p@itopnet.biz Nej
B51 Eva Ringmar Cederberg Börje-Hässelby Gård Börje 755 92 Uppsala 070-996 20 36 evarc@hesselbyuppsala.se Ja
B52 Johan Borg Valnäs 222 819 61 Skärplinge 070-658 34 38 cilla_80@hotmail.com Nej
B53 Marie Johansson Nybohovsbacken 77 117 64 Stockholm 070-823 44 48 mariajohansson01@gmail.com Ja
B54 Jeanette Söderberg Norland Enskär 367 819 64 Hållnäs 070-725 55 16 soderbergnorland@gmail.com Nej
B55 Peter Kirch Flintlåsvägen 18 192 59 Sollentuna 070-696 35 95 peteromarie@outlook.com Nej

Ev. 2:a handsuthyrda båtplatser i klubben

Antal funna: 2, visar 10 per sida.
BåtplatsFörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1epost 1
B14-2a Per Deremar Månkarbovägen 10 b 815 69 Månkarbo 070-601 52 71 per.deremar@gmail.com
B18-2a Emma Eriksson Golvläggargränd 7 117 59 Stockholm 070-974 71 72 emma.e.eriksson@gmail.com

Sjöbod

Antal funna: 7, visar 10 per sida.
FörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1Tel 2epost 1
Anders Wärefors Strandängsvägen 7 743 61 Björklinge 070-587 45 17 018-377774 anderswarefors@hotmail.com
Christina Palm Centralgatan 10 815 38 Tierp 070-645 63 09 ulf.nordenstrom46@gmail.com
Fredrik Lindgren Smaragdvägen 94 804 33 Gävle 073-2510239 fredrik.lindgren79@gmail.com
Håkan Skytt Slada 358 819 64 Hållnäs 070-559 85 52 0294-22000 skyttfalk@live.se
Lars-Göran Holmström Limhamnsvägen 138 216 12 Limhamn 073-535 77 72 larhol49@gmail.com
Maj Bryfeldt Hjälmunge 408 819 64 Hållnäs 070-260 85 75 0294-22349 Har inte mail
Torkel Öhman Alströmervägen 12 191 44 Sollentuna 072-213 86 06 torkel.oh@gmail.com

Egen brygga

Antal funna: 4, visar 10 per sida.
FörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1Tel 2epost 1
Barbro Andersson Västerleden 138 745 62 Enköping 070-263 62 81 0171-31508 barbro_andersson@hotmail.com
Christer Jacobsson Slada 337 819 64 Hållnäs 070-647 42 85 0294-22186 christer-jacobsson@hotmail.com
Erik Sjöberg Simons väg 15 815 69 Månkarbo 072-243 92 49 0293-51447 eksg@fortv.se
Larry Karlsson Svedjan 105 815 91 Tierp 073-655 35 15 larry.karlsson54@outlook.com

Frivillig medlem + med på båtvaktslista

Antal funna: 5, visar 50 per sida.
FörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1Tel 2epost 1
Jan Gustafsson Slada Hamn 345 819 64 Hållnäs 070-670 99 72 janslada@hotmail.com
Katarina Ivarsson Hjälmunge 303 819 64 Hållnäs 070-292 21 48 k.ivarsson64@gmail.com
Kenneth Skytt Slada 417 819 64 Hållnäs 070-232 99 46 kenneth.skytt@telia.com
Lennart Hagsten Verdandivägen 42C 194 62 Upplands Väsby 070-214 76 84 08-59087977 lennart.hagsten@gmail.com
Örjan Löfström Lillgärdsvägen 16 819 30 Skärplinge 070-604 29 60 0294-10118 orjan.lofstrom@gmail.com

Frivillig medlem + båtplatskö

Antal funna: 12, visar 50 per sida.
FörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1Tel 2epost 1
Anders Pettersson Norrbakag.8 815 40 Tierp 0708877288 anderspbgv@gmail.com
Andreas Wahlström Stenborgsvägen 3 81536 Tierp 0706177155 andreas@andymedia.se
Emma Eriksson Golvläggargränd 7 117 59 Stockholm 070-974 71 72 emma.e.eriksson@gmail.com
Gert Larsson Konradslund 105 81965 Hållnäs 0702952104 0706157178 larssongert666@gmail.com
Glenn Ekhougen Sladaskäret 251 819 64 Hållnäs 073-886 28 40. hougen73@gmail.com
Helena Hedlund Flogstavägen 146 752 72 Uppsala 0768870690 helena.hedlund56@gmail.com
Mattias Berlin Brudlåtsvägen 17 74364 Björklinge 0706500846 mattias.berlin@hotmail.se
Niklas Edlund-Ahl Tjäderleksgatan 5 741 45 Knivsta 0762770907 niklas@dotunited.se
Olle Skytt Sågargatan 11 819 40 Karlholmsbruk 070-147 31 70 skytts@hotmail.se
Per Deremar Månkarbovägen 10 b 815 69 Månkarbo 070-601 52 71 per.deremar@gmail.com
Ulrika Kregert Vallby 224 81592 Tierp ulrika.kregert@hotmail.com
Veronica Gustafsson Orrspelsgatan 71 741 45 Knivsta 070-008 80 08 veronica.gustafsson71@hotmail.se

Frivillig medlem endast

Antal funna: 10, visar 50 per sida.
FörnamnEfternamnAdressPost nrOrtTel 1Tel 2epost 1
Erik Uhlander Klungsten 819 64 Hållnäs 070-295 12 06 erik.uhlander@hotmail.se
Johan Westin Nyhamn 342 819 64 Hållnäs 070-2330932 jwestinconsultning@gmail.com
Jörgen Götehed Kottgatan 203 122 64 Stockholm 070-911 71 16 jorgen.gotehed@borevision.se
Karl Pettersson Villavägen 2 748 50 Tobo 070-554 52 60 0295-34337 margareta.weslien@gmail.com
Katarina Nordling Läby-österby 106 75592 UPPSALA 070-690 87 54 ka.nordling65@gmail.com
Lars Eriksson Gävlevägen 42C 815 38 Tierp 070-530 89 39 0293-123 84 larsg.eriksson@telia.com
Lasse Winberg Björnmossegatan 114 135 34 Tyresö 070-245 14 15 lasse.winberg@lwab.se
Nils-Lennart Karlsson Slada Hamn 265 819 64 Hållnäs 070-642 51 30 kerstin.norbergkarlsson@gmail.com
Peter Karman Hånsta 10 743 92 Vattholma 070-595 94 29 pk8911@hotmail.com
Sten Eklund Stavsborgsvägen 46 179 97 Färentuna 073-342 19 83 steklund42@gmail.com

Medlemmar som erlagt deposition

Antal funna: 41, visar 50 per sida.
BåtplatsFörnamnEfternamnOrtTel 1epost 1Deposition
B01 Jonas Andersson Björklinge 070-684 03 30 fam.ab@telia.com Ja
B03 Bertil Jansson Hållnäs 070-618 77 11 berrajansson@hotmail.com Ja
B05 Nicklas Englund Tierp 070-643 89 83 duplo@telia.com Ja
B06 Jenny Hallengren Stockholm 070-471 23 19 j_hallengren@yahoo.com Ja
B08 Maria Larsson Hållnäs 070-290 63 23 marialar@telia.com Ja
B10 Stefan Lindberg Skärplinge 070-334 58 23 snuffe47@hotmail.com Ja
B12 Lars Eriksson Vällingby 0730-51 68 43 lars.laerik@gmail.com Ja
B13 Patrik Berg Uppsala 073-419 47 03 patrik.berg@commutersecurity.se Ja
B14 Anna Hammarstedt Stockholm 070-394 36 41 anna@olgaproduktion.se Ja
B15 Per Söderlund Täby 070-239 90 53 per.soderlund@boetten.com Ja
B16 Carin Paulsson Västerås 076-814 16 66 hgamstedt@gmail.com Ja
B17 Alve Adriansson Hållnäs 070-219 87 80 alwe.a@telia.com Ja
B18 Stefan Kramer Skutskär 073-802 30 35 stefan@soundcontrol.se Ja
B19 Bobo Sundin Uppsala 070-618 37 82 bobo01.sundin@gmail.com Ja
B20 Bengt Jonsell Uppsala 070-280 27 51 bengt.jonsell@gmail.com Ja
B21 Agneta Gustafsson Uppsala 072-737 14 22 aa.gustafsson@telia.com Ja
B23 Anne Söderlund Stockholm 070-330 48 67 anne.soderlund57@gmail.com Ja
B24 Lennart Thorsell Sandviken 073-843 39 95 lennart.thorsell@hotmail.com Ja
B25 Jonas Englund Tierp 070-648 96 71 englund10291@telia.com Ja
B26 Nicklas Karlsson Gävle 070-525 38 15 konsult.karlsson@hotmail.com Ja
B27 Tomas Börjesson Enköping 070-328 97 93 tomas.borjesson@lantmannen.com Ja
B28 Torsten Wärefors Gävle 070-588 91 46 gunillawarefors49@gmail.com Ja
B29 Bengt Oskarsson Bälinge 070-356 60 62 bengt.o.oscarsson@telia.com Ja
B33 Jan Johansson Gävle 072-238 51 40 johansson.ja@outlook.com Ja
B34 Håkan Englund Hållnäs 070-262 78 83 hakan.12555@telia.com Ja
B35 Torsten Karman Storvreta 070-595 92 18 torsten.karman@telia.com Ja
B36 Erling Holmqvist Hållnäs 070-240 44 68 erlingholmqvist56@gmail.com Ja
B37 Elisabeth Adriansson Sandberg Uppsala 070-200 03 14 elisabeth@ramsta.eu Ja
B38 Jan Andersson Uppsala 076-898 10 81 jan.andersson@galderma.com Ja
B39 Carl-Åke Eriksson Hållnäs 070-372 18 76 carl.ake.eriksson@gmail.com Ja
B40 Ulf Lindberg Hållnäs 073-5009258 uffelindberg65@gmail.com Ja
B41 Rickard Holmqvist Hållnäs 070-688 29 36 rickard.holmqvist@hotmail.com Ja
B42 Östen Eriksson Skutskär 070-597 68 36 osten308@gmail.com Ja
B43 Ann-Catrin Skytt Hållnäs 076-113 51 85 kinaskytt@hotmail.se Ja
B44 Stefan Nyström Uppsala 070-246 27 67 Har inte mail Ja
B45 Adam Feldt Uppsala 070-396 92 36 feldt.adam@gmail.com Ja
B46 Stig Jansson Uppsala 070-656 27 03 stigjans47@gmail.com Ja
B49 Bengt Palmqvist Uppsala 070-766 63 99 be.palmqvist42@gmail.com Ja
B51 Eva Ringmar Cederberg Uppsala 070-996 20 36 evarc@hesselbyuppsala.se Ja
B53 Marie Johansson Stockholm 070-823 44 48 mariajohansson01@gmail.com Ja
G30 Karl Pettersson Tobo 070-554 52 60 margareta.weslien@gmail.com Ja

Erlagt deposition, men inte medlem längre

Antal funna: 2, visar 50 per sida.
BåtplatsFörnamnEfternamnOrtTel 1epost 1Deposition
G09 Stefan Martinsson Solna 070-556 56 40 stefan@martinssons.eu Ja
G22 Dan Kjettselberg Hållnäs 070-635 82 56 ikaodan@telia.com Ja